פינוי שוכר

פינוי שוכר / דייר מדירה מושכרת

במאמר זה נעסוק באחת הסוגיות המרגיזות ביותר בעלי נכסים, המשכירים אותם לשוכר המחליט בוקר אחד להפסיק לשלם את דמי השכירות ולא להתפנות מהדירה – איך נבצע פינוי שוכר.

משרדנו פינה בהליכים משפטיים עשרות דירות משוכרים סוררים שחלקם פעלו כאחרוני העבריינים מול בעלי הדירות וגרמו להם לתסכול רב.

עורך דין לפינוי מושכר בעל ניסיון – ידע להפעיל את כלל הכלים המשפטיים העומדים לרשותו, על מנת לייעל ולזרז את הליכי הפינוי ואף להקטין את נזקי בעלי הדירה.

משרדנו, אשר ליווה תביעות פינוי מושכר רבות בכל רחבי הארץ, בקיא היטב בכל ההליכים המשפטיים הדרושים, בעל ניסיון רב והכרות רבה עם חוקרים פרטיים, קבלני הוצאה לפועל ושאר גורמי אכיפה רלבנטיים, ידע ללוות אתכם ברגעים הקשים- בהם השוכר יבחר להפר את ההסכם והתנחל בדירתכם, בניגוד להסכמתכם וללא תשלום, תוך גרימה לנזקים כלכליים ועוגמת נפש רבה.

(מאמר זה נכתב לעיניו של הקורא מן הישוב ולא לעורכי דין ולכן לא נפנה לסעיפי חוק ופסקי דין, אלא ישר למהות ההליכים)

כיצד ניתן למזער סיכויים להיגרר להליכי פינוי שוכר?

כלל האצבע מספר 1 בנושא הינו האינטואיציה של מי הדייר אותו אנחנו כבעלי נכסים מכניסים לדירתנו וזאת לאחר התרשמות מהשוכר ומהרקע שלו.

אולם, אינטואיציה בלבד איננה מספיקה כמובן ולכן יש להיעזר בעורך דין לפינוי דייר (שוכר) מדירה מושכרת, בהליך מהיר ומזורז אשר יערוך הסכם שכירות עם מנגנוני הגנה מקובלים וכמובן בטחונות ראויים ובהם ערבים נורמטיביים ובעלי יכולת כלכלית ראויה להיפרע בשעת הצורך. כאשר השוכר אינו מפנה את הדירה בסיום החוזה או חלילה חדל לשלם את דמי השכירות- לעיתים פניה לערבים תגרום להם להפעיל לחץ על השוכר לפנות את הדירה- מחשש שכיסם יפגע (בכל זאת באו לסייע לשוכר הקרוב אליהם).

אולם ישנם מקרים רבים בהם בלית ברירה יש לפנות להליך משפטי לפינוי השוכר- "תביעת פינוי שוכר". הליך מהיר שבסיומו בית המשפט פוסק פסק דין שמטרתו להורות לשוכר לפנות את הדירה.

מה עושים עם השוכר לא מציית לפסק הדין לפינוי?

במקרים לא מעטים השוכר אינו מפנה את הדירה, למרות פסק הדין המורה לו לעשות כן. ומשכך, עורך דין לפינוי מושכר נדרש להגיש את פסק הדין להליכים מבצעיים בלשכת ההוצאה לפועל. שם- עורך הדין פועל לקבלת צו לפינוי בכוח ולאחר מכן מצרף להליך קבלן הוצאה לפועל בעל רישיון ממשרד המשפטים. במידת הצורך מתאמים את הליכי הפינוי מול משטרת ישראל, שוכר פורץ מנעולים ומשאית הובלה עם סבלים. כמובן שעורך הדין לפינוי מושכר יעשה את כל הדרוש להימנע מהפעלת כל האמצעים אשר הם אינם זולים ויש להפעילם רק כמוצא אחרון לפינוי המושכר.

האם יש לכם עילה לתבוע פינוי שוכר ?

מרגע שהסכם השכירות הסתיים והשוכר לא פינה את הדירה ולא קיבל אורכה להישאר בה או כאשר חדל לשלם את דמי השכירות בתקופת השכירות- השוכר עושה שימוש שלא כדין בדירה ומרגע זה בעלי הדירה זכאים לדרוש את פינויה וכמובן לתבוע את כל הנזקים הכלכליים שנגרמו להם כתוצאה מהתנהלות השוכר.

כך תפעלו מול דייר סורר שמדיר שינה מבעלי הדירה:

נקודת המוצא שבעלי דירה אינם בקיאים בהוראות החוק ובדרכי הפעולה החוקיים העומדים לרשותם ועלולים חלילה למצוא עצמם מסובכים בהליך פלילי מאחר ופעלו שלא כדין (עשית דין עצמי, הוצאה בכוח חפצי הדייר, ניתוק חשמל ועוד) ומשכך, ההמלצה הטובה ביותר לפנות לעורך דין בעל ידע בתחום המקרקעין ובעל ניסיון בפינוי שוכרים.
עורך דין המתמחה בפינוי מושכר- ידע כיצד להפעיל נכון ומהר את הכלים המשפטיים ולא לבזבז זמן יקר בהמתנה לתשובות מהשוכר או מי מטעמו.

לקבלת ייעוץ מלא בדבר פינוי שוכר- הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו "יוזוק מלכין עורכי דין" המתמחה בפינוי שוכר מדירה, ותקבלו אוזן קשבת ועצה טובה שלאחריה תוכלו להתחיל בפעולות הפינוי.

Facebook
Twitter
Email
LinkedIn

מאמרים נוספים

שימוש חורג בנכס

במסגרת הסדרתם של תכנון ובנייה בישראל, שימוש חורג הוא שימוש בקרקע או במבנה לא למטרה שהוגדרה לו בתוכנית בניין עיר ו/או בהיתר שניתן כדין. לדוגמא:

קרא עוד »

אי רישום דירה בטאבו

אי רישום בית משותף בטאבו אי רישומן של זכויות בעלים בלשכת רישום המקרקעין – בשעה טובה רכשתם דירה חדשה מקבלן, שילמתם את מלוא התמורה, אתם

קרא עוד »

השתלטות על קרקע

בשנים האחרונות אנו ערים לתופעה בה אנשים עושים דין לעצמם ומשתלטים על מקרקעין שאינם בבעלותם כאילו היו "בעלי הבית". הנושא תפס תאוצה רבה בעולם הפשע,

קרא עוד »

לבדיקת התכנות פרויקט

נא השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם