עורך דין מקרקעין בראשון לציון

תפקידו של עורך דין מקרקעין בראשון לציון הוא לייעץ ולייצג לקוחות בנושאים הקשורים אל דיני מקרקעין. לכל עסקת מקרקעין רצוי להגיע עם עורך דין מקצועי ומנוסה מהתחום, אחרת עלולות להתגלות טעויות שיעלו לכם ביוקר. נדגיש כי הרוב המכריע של תביעות רשלנות מקצועית כנגד עורכי דין הן בייצוג רשלני בעסקת מקרקעין.

תחומי ההתמחות והשירותים אותם מעניק משרד עורכי דין מקרקעין בראשון לציון קשורים, בין היתר, לרכישת דירות יד 2 או דירות חדשות מקבלן, הליכי הפקעה וקבלת פיצויים, מיסוי מקרקעין, תכנון ובנייה, ליווי קבוצות רכישה, עריכה וכתיבת חוזי נדל"ן, הופעה בוועדות ערער ברשות התכנון והמס, ייצוג בבתי משפט מול יזמים בנוגע לליקויי בניה, איחור במסירת דירה, הפרות של הסכמי מכר, התחדשות עירונית ועוד.

דיני מקרקעין בראשון לציון

משרדנו מחולק ל-2 מחלקות בתחום המקרקעין. מחלקת חוזים ומיסוי מקרקעין ומחלקת "ליטיגציה" כלומר ייצוג בתביעות בבתי המשפט השונים. חלוקה זו היא אידיאלית, מכיוון שהמשרד נמצא כל הזמן "בלב העניינים" ולכן מחדש כל הזמן את המנגנונים המשפטיים בייצוג בעסקאות המקרקעין ובתיקים המשפטיים אותם אנו מלווים.

שרותיו של עורך דין מקרקעין בראשון לציון

דיני מקרקעין מסדירים את הבעלות המשותפת בקרקע, את הגדרות הבית המשותף ועסקת מקרקעין. עסקת מקרקעין היא הלכה למעשה העברת זכויות קניין בקרקע ספציפית ובכל מה שמחובר ו/או בנוי בה. כדי שעורך דין יצלח את הפרויקטים ואת המשימות המקצועיות שהוטלו עליו, עליו להתמקצע בתחום של דיני מקרקעין בפרט ובתתי התחומים המרכיבים את התחום ובין היתר:

רכישת דירה – רכישת דירה היא עסקה שכיחה בתחום המקרקעין והיא כוללת מכירה ו/או קנייה של דירה / בית מ"יד שנייה" או "ראשונה" (מקבלן).

האדם הממוצע ירכוש בחייו דירה אחת (בממוצע) וסביר שישלם עליה מרבית חייו בהחזר משכנתא, מה שהופך את העסקה לגדולה ומשמעותית ביותר בחיים. העובדה שעסקה זו היא משמעותית, מחייבת הגעה עם עורך דין רכישת דירה (לא על פי חוק), משום שהוא יהיה מרכיב חיוני בהצלחת העסקה – עורך הדין הוא שידאג לעסקה מדויקת ומקצועית ככל האפשר. במסגרת תפקידו יזהה עורך הדין טעויות בחוזה המכר ויתקנם בהתאם, הוא יבחן וידע לזהות אם ישנן טעויות ברישום הזכויות / במיסוי הנדרש לשלם לאור העסקה ועוד. כל טעות שלא תאותר בזמן, תחייב אתכם בתשלום נוסף וכפועל יוצא בהפסדים. נקודה נוספת שעורך הדין יצליח לממש- היא זיהויי בעל הנכס לצד זכויותיו בנכס וכך ניתן להימנע ממעשי נוכלות, שלצערנו הרב מתרחשים יומם וליל.

פרמטר נוסף שחשוב להבין במסגרת דיני מקרקעין במהלך רכישת דירה חדשה מקבלן, הוא הפער הקיים בין הקבלן לבין רוכש הדירה. לקבלן על פי רוב, משאבים וידע רב יותר משל האדם הממוצע שמגיע לרכוש דירה ועל כן על הרוכש לבצע בדיקות מוקפדות ביותר במעמד החתימה על החוזה ובין היתר לשכור את שרותיו משרד עורך דין מקרקעין בראשון לציון שיעבור על החוזה ויוודא, כי הוא מגן על האינטרסים שלו במקביל. עו"ד שמייצג אתכם יטפל לכם לא רק במיסויי הנדרש על פי חוק, אלא יקפיד לקבל מהקבלן ערבויות כנדרש על פי חוק ובהתאם לממש את הערבויות (בתקווה שלא יהיה בכך צורך).

השכרת דירה – עסקת מקרקעין שכיחה לא פחות- היא השכרת דירה. מי ששכור דירה מכיר את המעמד אל מול בעלי הנכסים, אשר לא פעם מנצלים את כוחם. עורך דין מקרקעין מומלץ בראשון לציון יסייע לכם לגבש חוזה שכירות שיגן גם על זכויותיכם ולא יהיה מנוסח רק לטובת בעל הנכס. מנגד, גם בעל הנכס עומד בפני סיכונים לא מבוטלים אל מול השוכר, שהרי הוא מפקיד בידיו דירה ששווה לא מעט וכדי להגן עליה יש להשתמש בחוזה שכירות המגן עליו ומעניק לו ערבויות במידת הצורך.

חוזה שכירות שלא נכתב ונערך כראוי, תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר, עלול לגרום למפחי נפש לשני הצדדים לחוד ויחד. תפקידו של עורך הדין הוא להגן על הלקוח (שוכר ומשכיר גם יחד ולחוד) מתרחישים הגיוניים וסבירים אך גם מהתרחישים הלא סבירים ומוקצנים.

התחדשות עירונית – פינוי בינוי ותמ"א 38 – אנו עדים בתקופה האחרונה לתנופה אדירה של התחדשות עירונית בערים רבות ברחבי הארץ. במסגרת התחדשות עירונית או לחילופין במסגרת תמ"א 38 מגיעים בעלי דירות להסכמה מול היזמים לבצע שיפוץ, חיזוק, או הריסה של המבנה ובנייה מחדש. היזמים מבצעים את העבודות על חשבונם ומעניקים לדיירים הריסת הבניין הקיים ובניית בניין חדש/ שיפוץ של מעטפת הבניין / תוספות במ"ר לדירתם בנוסף למעליות חנייה וכדומה ובתמורה הם מקבלים זכויות בנייה שיעמדו לרשותם.

התחדשות עירונית מאפשרת מצד אחד לדיירים ליהנות משיפור משמעותי באיכות חייהם ומהצד השני לקבלנים / יזמים ליהנות מדירות אותן הם יכולים למכור במחיר שוק. כדי שהפרויקט יצא לדרך ויצליח על הצד הטוב ביותר, על עורכי הדין ללוות את העסקה באופן מקצועי. רצוי שעורכי דין יכירו את הייצוג משני צידי המתרס- גם ליווי של יזמים ומנגד גם ליווי של דיירים, רק כך האינטרסים של שני הצדדים ישמרו במלואם (כמובן שלא אותם צדדים כדי להימנע מניגודי ענייניים). עורכי דין מלווים את לקוחותיהם בכל אחד מהשלבים השונים של הפרויקט, החל מגיבוש חוזה, חתימה על חוזה, התנהלות בוועדות השונות בעירייה, הבטחה של ערבויות ופיקדונות, התמודדות עם דיירים סרבנים, בדיקה של תכנון ובנייה, טיפול מול הרישומים של בית משותף ועוד.

מיסוי והיטלים – עורך דין מקרקעין בראשון לציון מתמחה, בין היתר, בתקנות המס אשר קשורות בעקיפין ובמישרין לעסקאות מקרקעין ונדל"ן. בין יתר השירותים אותם מעניק עורך דין מקרקעין מקצועי ומנוסה בנושא זה הם: ייעוץ/ליווי וייצוג בנוגע ל: מס שבח, למס רכישה, היטלי השבחה, התנהלות מול הועדה המקומית לתכנון ובניה, הגשת דיווח אחר עסקה, ניהול מו"מ להגשת שומה סופית, ייצוג לקוחות בבתי משפט / וועדות ערער ועוד.

תכנון ובנייה – עו"ד מקרקעין בראשון לציון מעניק ללקוחותיו ליווי / יעוץ משפטי בכל הקשור לתכנון ובנייה אל מול ועדת תכנון ובניה ברשות המקומית וברשות המחוזית וזאת כדי לקדם שינוי יעוד לצד השבחת קרקע, וכן בסוגיות הקשורות להפקעות ולפיצויים.

איך בוחרים עורך דין מקרקעין בראשון לציון?

עורך דין מקרקעין בראשל"צ (ובכל אזור אחר בארץ), חשוב לשכור בהתאם למקצועיות, להתמחות ולניסיונו בתחום. לא כל עורך דין יכול לבצע כל משימה ועל כן, לא נכון לשכור עו"ד לענייני משפחה שיבצע עבורכם עסקת מקרקעין (גם אם הוא קרוב משפחה) ולהיפך. למידע נוסף אודות עו"ד מקרקעין, נשמח אם תצרו עמנו קשר ונעניק לכם את המידע המקיף והמקצועי ביותר בתחום.

עורך דין מקרקעין בראשון לציון צריך להיות עורך דין בעל ניסיון בתחום המקרקעין. כמו כן, עליהם להיות בעלי ידע בחוקים ובתקנות הקשורים לתחום. הדרך הטובה ביותר למצוא עורך דין נדל"ן טוב היא לבקש הפניות מאנשים שחוו חוויות דומות.

הדבר הראשון שכדאי לעשות בעת פנייה לעורך דין הוא לבדוק את ניסיונו בתחום המשפט. אתם מחפשים עורך דין מנוסה על מנת שיוכל לסייע לכם בתיק שלכם ולא עורך דין חסר ניסיון שעלול לפגוע בעסק שלכם.

חשוב מאוד שתבדקו את הדברים הבאים:

מקומי

מומלץ מאוד לבחור עורך דין מקומי לעסקה שלך. משתי סיבות,

1. עורך הדין יהיה זמין מבחינת מסמכים ולא יהיו עיכובים מיותרים.

2. עורך דין מקרקעין מחברת קו מכיר את החוקים בישראל ויכול להעניק לכם שירות טוב יותר מעורך דין מחוץ לישראל.

ישנם עורכי דין רבים בתחום המקרקעין בראשון לציון שיוכלו לסייע לכם בצרכים ובדרישות שלכם. אבל לפני שאתה מחליט על מישהו, ודא שיש לו מספיק ניסיון במה שהוא עושה ושזה מתאים לאישיות שלך כמו גם לסוג העסקה שאתה מחפש.

התמחות

עורך דין מקרקעין הוא האדם שיוכל לסייע לכם בכל ההיבטים המשפטיים של קנייה ומכירה של נכס. מה שחשוב לזכור הוא שלא לכל עורכי הדין יש ניסיון בתחום זה ולכן חשוב מאוד שתבחרו במשרד המתמחה בתחום של דיני מקרקעין שתחומו הבלעדי הוא מקרקעין.

יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שבוחרים עורך דין, אך אחת הנקודות החשובות ביותר שיש לזכור היא ההתמחות של עורך הדין שלך. חשוב מאוד שתבחרו עורך דין מקרקעין בראשון לציון שתחומו הבלעדי הוא מקרקעין. זה יבטיח שלעורך הדין שלך יש ידע וניסיון בתחום זה ויוכל להציע לך את הייעוץ הטוב ביותר לגבי מצבך או בעיותיך.

במידה ואתם מחפשים עורך דין מקרקעין מומלץ בראשון לציון, תוכלו לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף.

ניסיון

בחירת עורך דין לעסקת המקרקעין שלכם היא משימה לא פשוטה. על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה, אתה צריך לקחת בחשבון גורמים רבים.

ניסיון – בדקו כמה עסקאות מקרקעין עברו לידיו של עורך הדין. הקפידו לבדוק את הניסיון המעשי שיש לו ולא רק כמה זמן הוא עם התואר.

הרקע המקצועי של עורך דין – מהם תחומי התמחותו? האם הם תואמים את הצרכים שלך?

המוניטין של עורך דין – גלה מה אנשים אחרים חושבים עליו ועל עבודתו.

זמינות

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא זמינותו של עורך הדין. חשוב מאוד שעורך הדין יהיה זמין עבורכם בשעות העבודה. זה אומר שהם צריכים להיות מסוגלים לענות לשיחות הטלפון שלך ולהגיב למיילים שלך.

שנית, חשוב שתרגישו בנוח עם עורך הדין. זה יכול להיות קשה מכיוון שעורכי דין רבים אינם טובים בשיווק עצמם והם בדרך כלל לא לוקחים את הזמן כדי להכיר את לקוחותיהם. הדרך הטובה ביותר לקבוע אם יהיה לך נוח עם עורך דין מקרקעין בראשון לציון היא לפגוש אותו באופן אישי לפני קבלת התחייבויות כלשהן.

שקיפות

הדבר החשוב ביותר שיש לשים לב אליו בבחירת עורך דין מקרקעין מתמחה בראשון לציון הוא שהוא צריך להיות שקוף איתך. הם צריכים להיות מסוגלים לומר לך מה הם עושים ולמה הם עושים את זה. אם הם לא שקופים, אז כדאי לחפש עורך דין אחר כי אין טעם לשכור מישהו שלא יכול לספק לך את המידע שאתה צריך.

מהם עיסוקיו של עורך דין מקרקעין בראשון לציון

נכס/נדלן עורך דין מקרקעין הינו עורך דין המתמחה בבדיקת נכסי מקרקעין. בדיקה זו חייבת להתבצע על ידי עורך דין על מנת לוודא שהנכס אכן ראוי למגורים ואין עליו מגבלות חוקיות. דברים נוספים הכלולים במסגרת עיסוקיו:

– בחנו את הנכס כולל ההיסטוריה שלו, בנייתו, מיקומו ומצבו הנוכחי

– ערכו מחקר על ההשלכות המשפטיות של האם ניתן לרכוש את הנכס או לא

– ודאו שמוכר לא הפר חוקים או תקנות כלשהם הקשורים לעסקאות מקרקעין

הסכמים – עורך דין מקרקעין בראשון לציון יסייע לכם להבין את ההיבטים המשפטיים של קנייה ומכירה של נכס וכן בהשכרתו. הם גם יסייעו לך בניסוח כל הסכם שיידרש לעסקה.

להלן חלק מהעבודות האופייניות של עורך דין מקרקעין:

– עריכת הסכמי רכישה וחוזי מכר

– עריכת הסכמי שכירות

– עריכת הסכמי הלוואה

ליווי משפטי – משרד עורכי דין מקרקעין בראשון לציון מעניקים ייעוץ וליווי משפטי במסגרת דיני מקרקעין לאנשים אשר קונים או מוכרים נכס. הם מסייעים לכם בחוקיות הרכישה, לרבות דיני חוזים, וכן מסייעים לכם בתהליך מציאת סוכן מתאים.

ליווי מקצועי ואישי

עורך דין מקרקעין בראשון לציון מקצועי ומנוסה יכול להעניק ליווי אישי לכל אורך התהליך, החל מניסוח הסכמים ועד לסגירה ואף מעבר לכך.

לאנשים שונים יש צרכים שונים בכל הנוגע אל דיני מקרקעין ולכן חשוב שתדעו מה אתם מחפשים לפני שאתם מתחילים לחפש.

שאלות תשובות – עו"ד מומחה לדיני מקרקעין

עסקאות נדל"ן הן מסובכות מאוד ודורשות זמן רב ותשומת לב לפרטים. עורך דין מקרקעין הוא האדם הטוב ביותר שיעזור לכם לבצע עסקאות אלו, שכן יש לו את הידע, הניסיון והמומחיות הדרושים למשימה כזו.

עורכי דין מקרקעין הם חלק חשוב בכל עסקת מקרקעין. הם מעניקים סיוע בכל מיני נושאים משפטיים שעלולים להתעורר במהלך עסקה. הם גם עוזרים לך לזהות בעיות פוטנציאליות לפני שהן קורות, מה שיחסוך ממך את הטרחה של התמודדות איתן בהמשך.

המשרד פועל כ-20 שנה , ליווי אלפי עסקאות מכר ורכישה של דירות, מגרשים ונכסים מסחריים. למשרד ניסיון עשיר בליווי עשרות רבות של עסקאות התחדשות עירונית ובהן פינוי בינוי, תמ"א 38 , תוספת מרפסות שמש.

למשרד ידע רחב במיסוי מקרקעין ובתביעות שונות בתחום המקרקעין. המשרד מדורג ב- 100 duns כאחד המובילים בישראל בתחום ההתחדשות העירונית

בחירת עורך דין מקרקעין אינה משימה קלה. יש הרבה גורמים שיש לקחת בחשבון וצריך להיות זהירים מאוד. הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לוודא שיש לו את המומחיות והניסיון בתחום העניין שלך.

כדאי גם לבקש המלצות מאנשים שהשתמשו בשירותיו בעבר או לחפש ביקורות באינטרנט.

משרדנו מייצג דיירים ויזמים בעסקאות מקרקעין פינוי בינוי בראשון לציון ובכל רחבי ישראל. פרויקטים מאילת ועד עכו. אנחנו מלווים רוכשים ומוכרים של דירות ובתים בכל רחבי ישראל בכל סוגי העסקאות. במשרדנו עורכי דין דוברי השפות עברית, אנגלית ורוסית.